👉 BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ 👈

Sağlık Bakanı Koca, onaylı randevu dönemini duyurdu

Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulusal Sağlık Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı’nda onaylı randevu sisteminin yarın başlayacağını açıkladı. Yeni düzenleme ile hastalar, randevu tarihinden bir gün önce MHRS uygulaması üzerinden ya da ALO 182 çağrı merkezini arayarak randevu saatini onaylayacak veya gelemeyeceğini bildirecek. 65 yaş üstü kişiler ve kanser hastaları ise bu sistemden muaf olacak.

(ANKARA) – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Ulusal Sağlık Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı’nda açıkladığı onaylı randevu dönemi yarın başlayacak. Yeni dönemde, hasta randevu tarihinden bir gün önce MHRS uygulaması üzerinden onay verecek ya da gelemeyeceğini bildirmek zorunda olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 9 Mayıs Perşembe Ulusal Sağlık Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı’nda duyurduğu onaylı randevu sistemi yarın kullanıma hazır olacak. Yeni düzenleme ile hastalar, randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar MHRS uygulaması üzerinden ya da ALO 182 çağrı merkezini arayarak randevu saatini onaylayacak veya gelmeyeceğini bildirecek.

Onaylı randevu sisteminden 65 yaş üstü kişiler ve kanser hastaları muaf olacak.

Kaynak: ANKA

 

Onay alıpta hastaneye gitmeyerek sistemsen bir yoğunluk ve meşguliyer oluşmasını önlemek amacıyla çıkılan bu yolda etkiler görülmeye başlanmaktadır. Randevu alıpta gitmemek artık cezalandırma olarak bellir bir süreç içinde randevu alınamaması ile biraz olsun önlendi. Sağlık sistemi yoğun olabilir, yetersiz kalabilir. Bizler vatandaş olarak gerekli özveriyi gösterirsek zamanla daha iyi günlere ve zamana ulaşabiliriz. Karşılıklı düşünce ve empati kurarak alıpta gitmediğimiz bir randevuya başkası ihtiyaç halinde bekliyor olabilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.