👉 BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ 👈

Hakkari’de İddialı Su Diyeti: 7 Günde 11 Kilo Verildi

Okuma Süresi: 1 dakika
A+
A-

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşayan Mihriban Yılmaz, arkadaşının ‘İnsan yemeden yaşar mı?’ sorusuna cevap vermek için 7 gün boyunca sadece su içti. Bu süreçte 11 kilo veren Yılmaz, uzmanlar tarafından uzun süreli su diyetlerinin sağlığa zararlı olduğu konusunda uyarıldı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşayan Mihriban Yılmaz, “İnsan yemeden yaşar mı” diyen arkadaşıyla iddiaya girerek, 7 gün boyunca yalnızca su içti. Yılmaz bu süreçte 11 kilo verdi.

Şemdinli’de Mihriban Yılmaz (27) “İnsan yemeden yaşar ” diyen arkadaşıyla iddiaya girerek kendini 7 gün bıraktı. Bu süreçte sadece su içen Yılmaz, doktor kontrolünde kan tahlillerini ve testlerini de yaptırdı.

Mihriban Yılmaz, açlığın 4. gününde mide krampları, 5. gününde ise şiddetli sırt ve bacak ağrıları geçirdiğini belirtirken, 65 kilo ile başladığı su diyetini 11 kilo vererek 54 kiloyla tamamladı.

Uzmanlar uzun süreli su diyetlerinin sağlıklı olmadığını, kan şekerinde ani düşüşlere neden olabileceğini, kalbe ve böbreklere zarar verebileceğini belirtiyor. – HAKKARİ

 

Kaynak: İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.