👉 BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ 👈

Staking nedir? Beklerken kazanç sağlama

Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-

Staking nedir? Beklerken kazanç sağlama

Staking nedir , kripto para birimi zincirinin işleyişini desteklemek için kripto para birimlerini harcamadan veya aktarmadan bir süreliğine bir cüzdanda kilitleme işlemidir. Kilitli kripto paralardan, kilitli kalma süresi boyunca belirli bir oranda ödül kripto para kazanabilirsiniz. Kripto para birimlerini kilitlemek için özel bir mobil veya bilgisayar cüzdanı gerekir.

staking-nedir-1024x560 Staking nedir? Beklerken kazanç sağlama

Staking kavramı, Proof of Stake (POS) mekanizması tarafından kripto para birimlerine getirilen bir kavramdır. Operasyonlara en büyük katkısı, büyük miktarda işlem gücünü boşa harcamamasıdır. Sut Kings, dolaşımdaki kripto para birimi miktarını sınırladıkları için arz ve talebi dengelemek için de faydalıdır. Staking yapan bir kripto para birimi zincirinde dolaşımdaki para ne kadar azsa, fiyatın yükselme olasılığı o kadar artar. Başka bir deyişle, bir kripto para birimi ne kadar gizliyse, fiyatının düşme olasılığı o kadar düşüktür.

Kısaca Proof of Stake nedir?

Temel olarak Proof of Stake, cüzdanınızda bulunan kripto para birimi oranında kripto para madenciliği yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Proof-of-Stake sistemi, madencilerin cüzdanlarında ne kadar kripto para birimi olduğuna bağlı olarak az ya da çok işlem yapmasına olanak tanır.

Proof of Stake, Proof of Work madenciliği yöntemine alternatif olarak geliştirilmiştir. Proof of Work madenciliği, özel madencilik ekipmanı kullanılarak yüksek güç tüketimiyle yapılır. Kârlı olmak için büyük bir tesise ve çok fazla güce ihtiyacınız var.

Proof of Stake Nasıl Çalışır?
Proof of Stake, kripto para transferleriyle ilişkili matematik problemlerini Proof of Work madenciliği gibi cihaz veya güç yerine sahip olduğunuz kripto para birimine göre ayırır.

Stake ödülleri nasıl hesaplanır?

Proof of Stake madencilik getirileri, çıkarılmakta olan kripto para birimine bağlı olarak değişir. Temel olarak, cüzdan bakiyeniz ne kadar fazlaysa, o kadar fazla gelir elde edersiniz. Öte yandan bazı kripto para birimleri, enflasyonu önlemek ve kripto para birimini dolaşımda tutmak için belirli bir miktarın üzerinde kripto para biriminin proof-of-stake madencilik işlemlerine tahsis edilmesine izin vermiyor.

token-nedir_taraftar-token Staking nedir? Beklerken kazanç sağlama

Stake havuzu nedir?

Staking havuzu, aynı kripto para biriminin Proof of Stake ile çıkarıldığı ve farklı kişilerin kazançlarını artırmak için varlıklarını birleştirdiği madenciliktir.

Kazanılan ödüller, katılımcıların mali durumlarına göre dağıtılacaktır. Staking havuzunu kurmak, geliştirmek ve yönetmek zor bir süreçtir, bu nedenle havuz kurucuları madencilikten kazandıkları ödüllerin bir kısmını alırlar. Soğuk istifleme nedir?
Soğuk staking, soğuk cüzdan olarak bilinen donanım cüzdanlarında tutulan varlıkları kullanan madencilik operasyonlarına verilen addır. Cold Stake, kullanıcıların varlıklarını güvende tutmasına ve madencilik yoluyla ödüllendirilmesine olanak tanır.

Bir kullanıcı soğuk bir cüzdandaki varlıkları başka bir adrese taşıdığında, ağla bağlantıları kesildiği için madencilik de durur. Bu, büyük mülk sahipleri için en karlı işlerden biridir. Fonlarını güvende tutarak kar elde edebilirler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 9 Yorum
  1. Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks! https://neolduki.com/limbik-sistem-nedir/

  2. behra dedi ki:

    I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!