👉 BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ 👈

Söke Değirmencilik Halka Arz Oluyor

Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-

Söke Değirmencilik San. ve Tic. A.Ş. Halka Arz Oluyor

Söke Değirmencilik Halka Arz Oluyor. Halka arz tarihleri ne zaman ? Oransal dağıtım yapılacaktır. Söke halka arz talep toplamaya başladı.

Halka Arz Tarihi :
Halka Arz Fiyatı/Aralığı :7,50 TL
Dağıtım Yöntemi :Oransal Dağıtım
Pay :77,500,000 Lot
Aracı Kurum :QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Bist Kodu :SOKE
Pazar :Yıldız Pazar

Söke Değirmencilik Halka Arz Oluyor

 

 • Fonun Kullanım Yeri Olarak Belirtilenler Şu şekildedir :

  – %30 Güneş enerjisi santrali yatırımına kullanılacaktır.
  – %12.5 İlave hammadde ve mamul deposu kapasite artışı yatırımı sağlanacaktır.
  – %15 Unlu mamuller tesisi, tesis, makine ve cihaz yatırımı yapılacaktır.
  – %35 İşletme sermayesi artırılacaktır.
  – %7.5 Finansal yatırım olarak kullanılacaktır.

Söke Değirmencilik Halka Arz Oluyor

 • Tahsis Edilecek Lot Şöyledir :

  – 50.375.000 Lot (%65) Yurtiçi Bireysel Yatırımcı
  – 23.250.000 Lot (%30) Yurtiçi Kurumsal Yatırımcı
  – 3.875.000 Lot (%5) Yurtdışı Kurumsal Yatırımcı
  * İzahname, Sayfa 227,228.

 • Halka Arz Şekli Belirtilmiştir

  Sermaye Artırımı : 77.500.000 Lot
  * SPK Bülten 2022/72.

 • Fiyat İstikrarı

  – 30 gün. Brüt halka arz gelirinin %20’si şeklinde açıklanmıştır.
  * İzahname, Sayfa 239.

 • Halka Açıklık

  – %20,05 oranında olacaktır.
  * İzahname, Sayfa 195.

Söke Değirmencilik San.ve Tic. Aş.

60 yıla yaklaşan değirmencilik bilgi birikimi ve tecrübesiyle üretimin her aşamasında yüksek kaliteye odaklanan Söke, çevreye ve insana saygı ve güven üzerine kurulu, bugün Türkiye’nin lider yenilikçi un markasıdır. Profesyonellerin ve tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun bir ürün yelpazesi.

1963 yılında, dünyanın en saygın değirmencilik teknolojisini geliştiren İsviçre Bühler makine ve teknolojisi kullanılarak kurulan ilk 60 ton kapasiteli değirmen olan Söke adını aldı ve üretime başladı.

1982 İkinci bir değirmen inşa edilerek toplam üretim kapasitesi günde 440 tona çıkarıldı. Aynı yıl Türkiye’de ilk endüstriyel paketleme hattı yatırımı, fırınlardan evlere kadar geniş bir kitleye ulaşmasını ve hayatımızda daha geniş yer tutmasını sağladı.

1993 Söke, genel üretimi otomatikleştirerek ve üretim kapasitesini günde 560 tona çıkararak Türkiye’nin sıfır işletme oranıyla ilk 5 tahıl değirmeninden biri oldu.

2017 Buğdaydan farklı olarak tam tahıllar dışındaki tahılları öğütebilen günlük 60 ton kapasiteli yeni bir fabrika kurdu. Bu son yatırım, şirketin profesyonellere ve tüketicilere un ve çeşitli tahıl unları sunmasını sağladı.

2018 yılında Ankara’da önemli yatırımlar yapıldı. İç Anadolu bölgesinin en kaliteli buğdayını işleyen Ankara’daki fabrika, üretim kapasitesini üçe katlayarak günde 1400 tona çıkardı. Bu son yatırım, şirkete daha geniş bir profesyonel ve tüketici kitlesine ulaşma fırsatı veriyor.

2022 Profesyonellerin ve tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün yelpazesi sunan, Türkiye’nin lider yenilikçi un markası Söke, 2022 yılından itibaren Türkiye’nin ve sektörün global markalarından biri olan Ulusoy Un bünyesine dahil olacak. Ulusoy Un işbirliği ile daha güçlü bir sistem kuran Söke, sektöründe öncü ve dünyanın bir üyesi olma hedefiyle ilerlemeye devam ediyor.

Halka arz işlemleri genel itibari ile işleme başladıktan sonra tavan işlemi yapacağından satış işlemi yapılabilir , alış işlemi yapamazsınız.

✅✅✅✅✅ Eşit dağılım halka arz işleminde çok fazla yatırım yapmanız size bir katkı sağlamayacaktır. Verilecek lot sayısından fazla alamazsınız. Bu sayıda toplam katılım sayısı ile katılım bittikten sonra netleşir. Oransal dağılım yöntemi uygulanacaktır. Yatırılan tutar üzerinden yüzde olarak lot alacaksınız. Bilgilerinize …

✅✅✅✅✅ Herkese şimdiden bol kazançlar dileriz

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.