👉 BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ 👈

SpaceX çalışanları Elon Musk’dan şikayetçi

Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-

SpaceX çalışanları Elon Musk’dan şikayetçi

NLRB bölge ofisi tarafından yayınlanan bir şikayette, Musk’ın SpaceX’ten cinsel taciz iddialarıyla alay eden sosyal medya yorumlarından uzaklaşmasını istemesinin ardından 2022 yılında sekiz çalışanın kovulduğu iddia ediliyor.

Şikayette, çalışanlar tarafından dağıtılan mektubun SpaceX’i taciz politikasını açıklığa kavuşturmaya ve tutarlı bir şekilde uygulamaya çağırdığı ve söz konusu mektubun dağıtımının hukuka aykırı olarak kısıtlandığı belirtiliyor.

Şikayette aynı zamanda SpaceX, çalışanları mektupla ilgili sorgulamak ve benzer faaliyetlerde bulunan çalışanları kovmakla tehdit etmekle de suçlanıyor.

SpaceX SpaceX çalışanları Elon Musk'dan şikayetçi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan ve eski adıyla Twitter olan X, binlerce kullanıcı için sorun yaratan küresel bir kesintinin ardından Perşembe sabahı yeniden açıldı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, Birleşik Krallık, Fransa ve diğer ülkelerdeki kullanıcılar X ve X Pro’ya (eski adıyla TweetDeck) erişimde sorunlar bildirdi. kullanıcı da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan durum raporları derleyerek kesintileri izleyen Downdetector‘un verilerine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde en az 77.000, Kanada ve Birleşik Krallık’ta ise 7.000’den fazla kullanıcı platformla ilgili sorunlar yaşıyor. Konu ile alakalı olarak Elon Musk teknoloji alanında bu işin en tepesindeki isimlerden biri olduğunu deneyimledim.

SpaceX nedir ve ne işe yarar?

SpaceX, Hawthorne tesisimizde roket motorları, fırlatma araçları, uzay aracı ve önemli aviyonik bileşenler ve tüm yazılımları üreten, havacılık endüstrisinde benzersiz bir şirkettir.

SpaceX hangi şehirde bulunmaktadır?

Starlink’in  araştırma, geliştirme, üretim ve yörünge kontrol operasyonunun tamamı, Redmond, Washington’daki SpaceX Uydu Geliştirme Tesisinde yürütülmektedir.

SpaceX uyduları ne işe yarar

Starlink Uydusu nedir ve hangi fonksiyonları yerine getirir İşte SpaceX uydusu…
Starlink SpaceX’in interneti kolaylaştırmak için uzun yıllardır üzerinde çalıştığı uzay tabanlı sistem olarak biliniyor. İnternet erişimi olmayan alanlarda erişim. Bu takımyıldız, yer istasyonlarıyla birlikte çalışan binlerce seri üretilmiş küçük uydudan oluşur.

Elon Musk’un uydusu neden Türkiye’ye geldi?

Elon Musk, deprem bölgelerinde iletişimin sağlanması için Türkiye’ye Starlink uydularının gönderilebileceğini duyurdu…
Elon Musk, deprem bölgelerinde iletişimin sağlanması için Türkiye’ye Starlink uydularının gönderilebileceğini duyurdu… Hindi. Elon Musk, Starlink’in henüz Türk hükümeti tarafından onaylanmadığını ve onaylanır onaylanmaz kargoya verileceğini duyurdu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. beyza dedi ki:

    zaten adam h er y erde herşeyi yönlendiriyor daha ne olacaktı ki