👉 BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ 👈

ABD’de ilk banka iflası! 36 yıllık banka battı

Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-

ABD’de faaliyet gösteren 36 yıllık Republic First Bank iflas etti. Banka, Fulton Bank’a satıldı. ABD’de 2024’ün ilk banka iflasının maliyetinin 667 milyon dolar olması bekleniyor.

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Philadelphia merkezli Republic First Bank‘ın kapatıldığını ve Fulton Bank’a satıldığını duyurdu. 1988 yılında kurulan ve Republic Bank olarak bilinen kurum, iflas sonrası Fulton Bank’la anlaşma sağladı.FULTON BANK’LA ANLAŞMA SAĞLANDI

FDIC‘den yapılan açıklamada, kayyum atanan Republic First Bank’ın Pennsylvania Bankacılık ve Menkul Kıymetler Dairesi tarafından kapatıldığı bildirildi. Açıklamada, mevduat sahiplerinin korunması amacıyla FDIC’nin Fulton Bank ile mevduatların neredeyse tamamının ve Republic First Bank’ın varlıklarının büyük ölçüde tamamının satın alınmasına yönelik anlaştığı aktarıldı.

İFLASIN MALİYETİ 667 MİLYON DOLAR

Republic First Bank’ın New Jersey, Pensilvanya ve New York’taki 32 şubesinin Fulton Bank’ın şubeleri olarak yeniden açılacağı belirtilen açıklamada, Republic First Bank’ın mudilerinin Fulton Bank’ın mudileri olacağı kaydedildi.

Açıklamada, 31 Ocak itibarıyla Republic First Bank‘ın toplam varlıklarının yaklaşık 6 milyar dolar ve toplam mevduatının 4 milyar dolar civarında olduğu, bankanın iflasının FDIC’ye maliyetinin ise 667 milyon dolar olmasının beklendiği belirtildi. Republic First Bank’ın iflası bu yıl ABD’deki ilk banka iflası oldu.

Kaynak: AA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.